Skip to Content Contact Us

כבני אדם, יש לנו נטייה טבעית להתחבר עם משהו או עם מישהו. קשר אנושי מתייחס לתהליך של פיתוח יחסים הדוקים עם בני אדם אחרים. זה די פשוט, כאשר אנחנו מרגישים בטוחים ומאושרים, יצירת קשר עם אחרים היא התנהגות בריאה. אנחנו בונים מערכת יחסים עם בני משפחה, חברים וחיות מחמד, ונטים גם להשתתף בפעילויות חברתיות כמו, ספורט קבוצתי או אתגרי.

מחקרים מלמדים כי בהשוואה לפעילות פיזית בעצימות נמוכה, פעילות באינטנסיביות בינונית גורמת לשחרור רב יותר של החומרים בגוף שגורמים לנו להרגיש טוב. בכך היא מגבירה את הרצון לשתף פעולה במהלך הפעילות. על אחת כמה וכמה אם הפעילות היא במסגרת חופשה של עובדי הארגון באחת מאותן דירות נופש באיטליה היפהפייה.

מסתבר כי האופוריה הנעימה, האופפת את כל חברי הצוות, פועלת באופן סינכרוני, מחברת בין האנשים ויוצרת יחידה אחת מלוכדת מאוד. וזהו בדיוק הדבק האנושי.

אתם בטח מכירים את צעקות העידוד הצוהלות ואת ההתרגשות המהולה בפחד, המאפיינות פעילות אתגרית או ספורטיבית; את מחיאות הכפיים המתלהבות למי שהעז והצליח, והמנוחה שאחר כך עם הטפיחות החבריות על השכם והכיבוד אשר מחמם את הלב, גיבוש צוות במיטבו!

פעילות גופנית ואתגרית – למען חיבור אנושי

חֲבֵרוּת’ והיותנו חלק מהחברה, הם הדברים שיפעילו אותנו גם בטווח הארוך, וזו אסטרטגיה טובה, לא רק כרעיון לערב גיבוש, אלא גם כדרך לשיפור הבריאות ולהשגת אריכות ימים.

בני אדם, וביניהם גם אנשים עם מוגבלות, זקוקים להפעלה גופנית ולהתרגשויות שהיא יוצרת, כדי לגלות עד כמה הם חזקים וכדי לצמוח אישית. יש אנשים, אשר זקוקים לפעילות אתגרית או ספורטיבית כי היא מאפשרת להם להיכנס לחברה, להיות חלק ממנה, ובכך להחלים ממצב נפשי או פיזי מסוים, שגרם לבידודם מהחברה.

אין ספק שזה מרגש אותנו לטוס עם החבר׳ה מהעבודה לחופשת גיבוש נפלאה בחו״ל, ולהשתתף שם בפעילויות מרגשות, לרוץ, לרכב על אופניים, לטפס על ההר, לשוט בקיאק או לצלול. אבל השיפור הזה ברמת ההתרגשות שלנו מתרחש לעתים קרובות בזכות התמיכה החברתית, כאשר החברים או העמיתים שלנו, היו פה, יחד אתנו.

ליצור צוות מלוכד

חיבור צוותי מסוגל להתרחש כאשר מעודדים כל עובד לשתף פעולה ולקחת חלק בעבודת הצוות. פעילויות כייפיות מסייעות לאנשים לראות האחד את השני באור אחר, על אחת כמה וכמה אדם עם מגבלות, ומאפשרות להם להתחבר בסביבה אחרת, בעיקר אם זו נמצאת מחוץ לגבולות הארץ. חוויה של ממש.

אחת הסיבות החזקות והחשובות ביותר לבניית הצוות, היא התוצאות. בזכות סדרה של אירועים מתוכננים לצוות העובדים, הכוללים פעילויות אתגריות, כיפיות, ומגבירות מוטיבציה – יוכלו חברי הצוות לשפר מיומנויות כמו, תקשורת, תכנון, פתרון בעיות ופתרון סכסוכים.

רעיונות טובים שתורמים ללכידות הצוות, מסייעים לבנייה צוותית ארוכת טווח המבוססת על טיפוח קשרים אמתיים, דיונים מעמיקים ותהליכי עיבוד.

מדוע לבנות צוות באמצעות פעילויות כייפיות?

  1. חיברות והזדמנות להכיר אחד את השני טוב יותר – חיברות ורכישת חברים במקום העבודה היא אחת הדרכים הטובות ביותר להגדלת התפוקה בארגון. בנוסף, היא מרימה את המורל ומאפשרת לעובדים לפעול טוב יותר למען פתרון בעיות יומיומיות בעבודה.
  2. שיפור עבודת הצוות ושיפור הביצועים – פעילות למען לכידות הצוות משפרת את מעורבות העובדים בפרויקטים השונים. לאחר חופשת הגיבוש בחו״ל שחיזקה את שיתופי הפעולה, העובדים יבינו טוב יותר את נקודות החוזק והחולשה ואת האינטרסים האחד של השני. הבנה שתסייע להם לעבוד טוב יותר יחדיו ולהירתם בחפץ לב למען עתיד החברה.
  3. מותר להתחרות ולהתגאות – תחרות הוכחה זה מכבר כתכונה שבכוחה להגדיל את הייצור. לפיכך, על ידי הפיכת המטרה ׳להגדיל את הייצור׳, לפעילות מהנה, באמצעות פעילות לבניית צוות, העובדים יוכלו לתקשר בינם לבין עצמם בדרכים שלא אפשריות באמצעים אחרים.
  4. חגיגה, רוח צוות, כיף ומוטיבציה – לאחר כל משחק ספורטיבי, הקבוצה הזוכה חוגגת בכיף. והחגיגה מניעה את השחקנים לשאוף לנצח גם בעתיד. זו דוגמה קיצונית המלמדת כי חגיגה, צעקות עידוד ואווירה של כיף, שמלווים כל אירוע אתגרי, יצליחו להעלות את העובדים לשלב הבא.

פעילות פיזית אכן מצליחה להשיג תקשורת משופרת. פעילות מוצלחת של בניית צוות אשר מתבצעת בחו״ל הרחק מהמוכר ומהשגור, מציעה ללא ספק סביבה נוחה יותר לכול חברה, גדולה או קטנה.

אולי יעניין אתכם גם...

טיסות לאיטליה

במידה והחלטת לטוס לחופשה באיטליה חשוב מאוד שתדע על האופציות והאפשרויות העומדות לרשותך, בטרם תוציא את כרטיס האשראי ותגהץ אותו על טיסה שאתה לא בדיוק מכיר. כיום ישנם עשרות טיסות היוצאות מדי יום מישראל לאיטליה, כאשר כל טיסה מגיעה למקום

תאריך פרסום | 7 באוגוסט 2018
קראו עוד

טיול מאורגן למשפחות בטוסקנה

טוסקנה והחלק הצפוני של איטליה הם מן המקומות המתויירים ביותר בעולם. זה בהחלט לא מקום רק למבוגרים, כזה שמעניין רק חובבי אומנות קלאסית ורנסנס או אוכל איטלקי אותנטי. בטוסקנה רווחת מאוד לינה כפרית בצורה מאוד מיוחדת – לינה בווילות רחבות

תאריך פרסום | 7 באוגוסט 2019
קראו עוד
צרו קשר 03-5224990